Na počátku mého zájmu o pouť Čechů do Brazílie byla rodinná historie, říká zakladatel Muzea vystěhovalectví Petr Polakovič

Karneval, Pelé, káva a taky Letní olympijské hry 2016. A také nová vlast pro tisíce lidí z Čech a Moravy, zejména po zániku poddanství v roce 1848 – to všchno je Brazílie. Kontakty se střední Evropou bychom ale našli ještě hlouběji, v roce 1817 si Marie Leopoldina Habsburská vzala za manžela portugalského prince, který se později stal prvním brazilským císařem.

Celý článek, včetně audiozáznamu si můžete přečíst a poslechnout na stránkách Českého rozhlasu Sever

Na našem webu můžete v archivu dohledat další články, týkající se Dony Leopoldiny (Marie Leopoldiny Habsburské), jejíž narozeninové výročí v Muzeu vystěhovalectví do Brazílie v Ralsku - Náhlově také každoročně slavíme.